Regioninis technologijų centras įkurtas 2013 m. gegužės 9 d.
Senas apleistas pastatas, kuriame kažkada veikė šaudykla, po rekonstrukcijos nušvito šviesiomis spalvomis. Jį šildo pirmą kartą vienoje katilinėje naudojami saulės, oro, vėjo ir žemės energijos šaltiniai, sujungti į vieną visumą. Pastato rekonstrukcijai ir moderniausių Baltijos šalyse 12 specializuotų laboratorijų įrengimui iš ES fondų ir valstybės biudžeto buvo skirta 1,12 mln. eurų.
Mūsų laboratorijomis gali naudotis ir visos Alytaus apskrities bendrojo lavinimo ir profesinės mokyklos. Taip pat įmonės darbuotojams perkvalifikuoti, o kartu su mokslininkais – ir įvairiems gaminių, įrangos tyrimams, naujų produktų, technologijų kūrimui.Tai vienas sėkmingiausių Alytaus kolegijos įgyvendintų projektų.Jis padės studentams įgytas teorines žinias patikrinti praktiškai ir įgyti įgūdžių dirbti su naujausia įranga, kurios sukaupta daugiau kaip 200 komplektų.
Čia įrengta ir pirmoji šalyje atsinaujinančių energetinių šaltinių laboratorija, kad studentai realiai veikiančiais prietaisais galėtų atlikti įvairius matavimus ir apskaičiuotų tų šaltinių naudą ir atsipirkimo laiką. Vienas iš finansavimo atrankos prioritetų buvo praktinio mokymo centro įkūrimas. Vertinant projektus taip pat atsižvelgta, ar atnaujinta studijų infrastruktūra galės naudotis daugiau nei vienos studijų krypties studentai, taip pat besimokantys kitose regiono kolegijose ar profesinėse mokyklose.

Siūlome pasižiūrėti pristatomąjį filmą apie mūsų centrą: